2013'ten itibaren Quart.essence adını alan yaylı dörtlü 2009 yılında Önder Baloğlu tarafından Almanya'nın Essen şehrinde kuruldu. Folkwang Sanat Üniversitesi'nde Prof. Andreas Reiner'in sınıfında eğitim gören Quart.essence'nin en önemli konserleri arasında 2010 yılında Essen Schloß Borbeck'te düzenlenen 2010 Avrupa Kültür Başkentleri Essen-İstanbul konseri ve ünlü piyanist Prof. Boris Bloch'a Mozart KV 271 Piyano Konçertosu'nda yaylı dörtlü olarak eşlik ettikleri 'ein Mozartprojekt' konseri bulunmaktadır.Bianca Adamek 1989'da Almanya'nın Moers şehrinde dünyaya geldi. Müzik eğitimine 5 yaşında keman ve piyano ile başlayan Adamek kısa zamanda Almanya'nın ulusal genç müzisyenler yarışması olan Jugend Musiziert yarışmalarında, iki dalda da ardı ardına 1.lik ödülleri kazanmaya başladı.

2001 yılında keman çalışmalarını Prof. Petru Munteanu ile sürdürmeye karar veren Adamek, 2003 yılında Rostock Müzik ve Tiyatro Akademi'sindeki sınıfına genç öğrenci statüsü ile kabul edildi.

2008 yılında kabul edildiği Essen'deki Folkwang Sanat Üniversite'sinde Nikolai Mintchev ile çalışan Adamek, 2010 yılında öğrenimini Viyana Sahne Sanatları ve Müzik Üniversitesni'nde Prof. Rainer Küchl ile sürdürme kararı aldı.

Öğrenimi boynuca Stefan Gheorgiu, Igor Oistrach, Mintcho Mintchev, Yair Kless ve Gordan Nikolic gibi önemli isimler ile ustalık çalışmaları yaptı.

Fermo/İtalya'daki Uluslararası Andrea Postaccini Keman Yarışması'nda finalist olup, Uluslararası Kloster Schöntal Keman Yarışmasında 4.lük .dülü kazanan Adamek, Talinn/Estonya'da düzenlenen Genç Müzisyenler yarışmasında 2.lik ve Pro Europa Vakfı'nın Avrupa Genç Müzisyenler ödülü'ne layık görülmüştür.

Ekim 2012'den itibaren Berlin Sanat Üniversitesi'nde Prof. Mark Gothoni ile çalışmalarını sürdüren, aynı zamanda Andreas Reiner (Rosamunde Quartett) ve Eckard Runge (Artemis Quartett) ile oda müziği çalışan Adamek, Ağustos 2013'ten itibaren Deutsche Oper Berlin Orkestra Akademisi'ne kabul edilmiştir.


1986'da İspanya'nın Albacete şehrinde doğan Llanos Sainz ilk viyola dersini 8 yaşında aldı. Öğrenimine Zaragoza şehrindeki Aragón Müzik Akademisi'nde başlayan Sainz, burada Prof. José Manuel Romá, Prof. Kennedy Moretti ve Casals Quartett ile çalıştı.

2010 yılında kabul edildiği Sevilla'daki Barenboim/Said Vakfı Orkestra Akademisi'nde Prof. Felix Schwarz ve Prof. Julia Deyneka ile çalışmalarını sürdürdü. Aralarında Jesse Levinge, Ashan Pillai, Thomas Riebl, Tatjana Masurenko, Hartmut Rohde gibi önemli isimlerin bulunduğu birçok ustalık kursuna katıldı.

İspanya Gençlik Orkestrası, The World Orchestra of Jeunesses Musicales, Oviedo Uluslararası Filarmoni Orkestrası ve Klassische Philharmonie Bonn orkestralarında çalışan Sainz JONDEBBVA Vakfı ve DAAD burslarına layık görüldü.

Ekim 2010'dan Almanya'nın Essen şehrinde bulunan Folkwang Sanat Üniversitesi'nde Prof. Emile Cantor'un sınıfnda Master of Professional Performance öğrenimi için kabul edilen Sainz, halen aynı üniversitede Prof. Andreas Reiner ile Oda Müziği üzerine master öğrenimini sürdürmektedir.


Blanca Gorgojo 1988'de Madrid'te doğdu. Viyolonsel çalmaya 8 yaşında Dimitri Furdnajiev ve Maria de Macedo denetiminde başladı. 2010 yılında Madrid Kraliyet Konservatuarı'nda Prof. Angel Garcia Jermann'ın sınıfından üstün başarı ile mezun oldu.

2007 - 2009 yılları arasında Amerika'da Indiana University tarafından sağlanan tam burs ile üniversitenin çatısı altındaki Jacobs Müzik Okulu'nda Prof. Janos Starker ile Solistik Performans üzerinde yoğunlaştı. Wolfgang Boettcher, Wolfgang Emmanuel Schmidt, Thimothy Eddy, Amit Peled, Jean Guihen Queyras, Marko Ylonen, Alexander Kerr, Menahem Pressler ve Orion Quartet üyelerinin aralarında bulunduğu ustaların kurslarına katıldı.

2008'den beri İspanya Gençlik Orkestrası ve 2009'dan beri Gustav Mahler Gençlik Orkestrası üyesi olan Gorgojo bu orkestralarda Herbert Blomstedt, Sir Colin Davis, Semyon Bychkov ve Christian Zacharias gibi ünlü şeflerin yönetiminde Salzburg Festivali, Londra'daki BBC Proms, Musikverein Viyana ve Concertgebouw Amsterdam gibi prestijli mekanlarda sahne aldı. Bunun dışında Madrid Senfoni Orkestrası ve İspanyol Radyo Televizyon Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda da düzenli olarak çalan Gorgojo 2012 Ekim ayında Hamburg'taki NDR Sinfonieorchester (Kuzey Alman Devlet Radyo Orkestrası) Akademisine kabul edildi.

2011'de İspanya'da Juventudes Musicales bursu kazanan Gorgojo bu burs ile halen Master öğrenimini Prof. Young-Chang Cho ile Almanya'nın Essen şehrinde Folkwang Sanat Üniversitesi'nde sürdürmektedir. 


Önder Baloğlu 1988'de Adana'da doğdu. Keman çalmaya 9 yaşında Prof. Ferhang Huseynov ile başlayan Baloğlu 2005'ten bu yana öğrenimini sürdürdüğü Essen/Almanya'daki Folkwang Sanat Üniversitesi'nde Prof. Nana Jashvili, Prof. Pieter Daniel ve Prof. Andreas Reiner ile çalıştı, ayrıca Vadim Gluzman, Gordan Nikolic, Ivry Gitlis ve Patricia Kopatchinskaja önemli kişilikler ile de çalışma fırsatı yakaladı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Koblenz Rheinische Devlet Filarmoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası gibi orkestralar ile solist olarak konserler veren Baloğlu, Batı Alman Radyosu WDR 3, Almanya ikinci televizyonu ZDF ve TRT'de çeşitli yayınlar gerçekleştirdi.

Solistik çalışmaları dışında oda müziğine de büyük ilgi duyan Baloğlu, kurucusu olduğu farklı gruplar ile Konzerthaus Berlin'de, Essen'deki İstanbul-Essen Avrupa Kültür Başkentleri etkinliklerinde, Almanya'nın birçok şehrinde ve İstanbul'dan Mardin'e uzanan çeşitli konserler gerçekleştirdi.

Aralarında Young Euro Classic Festival Orkestraları da bulunan çeşitli orkestraların Konzertmeisteri ve Klangverwaltung München Orkestrası'nın üyesi olarak Almanya'nın en prestijli salonlarında ve Çin, Hindistan, Rusya, Arjantin, Brezilya gibi birçok ülkede sahne aldı.

2011-2012 sezonunda Dr. Nejat Eczacıbaşı Vakfı tarafından desteklenen Önder Baloğlu, 2007'den beri bursiyeri olduğu Albert-Eckstein Vakfı tarafından kendisine tahsis edilen Francesco Gobetti - Venezia ca. 1720 keman ile konserlerini, Prof. Pieter Daniel ve Prof. Andreas Reiner ile 'Master of Professional Performance' çalışmalarının yanı sıra yine Folkwang Sanat Üniversitesi'nde Prof. Pieter Daniel'in asistanı olarak görevini sürdürmektedir.

Son olarak Duisburg Filarmoni orkestrasının açtığı konzertmeister sınavını kazanan Önder Baloğlu bu görevine 2013-2014 sezonu itibari ile başlayacaktır.